איך להתכונן לניקוי רעלים

איך להתכונן לניקוי

ההכנה הכי חשובה היא ההכנה המנטלית-
  • מוודאים שזה הזמן הנכון, שאפשר להיות פנויים לתהליך. לא צריך להתנתק מהחיים, אבל בהחלט לא מומלץ בזמן הכי לחוץ שלנו. כדאי שזו לא תהיה תקופה עם המון אירועי שמחות, חגים ונסיעות, שאז יותר קשה לעמוד בניקוי.
  • בודקים עם עצמינו שאנחנו מאוד רוצים את התהליך, את כל החוויה, כולל החלקים היותר מאתגרים, חשוב לבוא לתהליך עם רצון אמיתי. מבחינתי אחד הסימנים למוכנות הוא לשמוע באיזו נימה האדם מדבר על הניקוי הצפוי- בהתלהבות, סקרנות, שמחה? או בנימה ממורמרת, בתחושה שזה הולך להיות "עונש"? במקרה של האפשרות השניה מבחינתי לא נכון להתחיל בניקוי. למה? כי חלק משמעותי מהתהליך הוא לאפשר זרימה בגוף. מי שמרגיש ממורמר ובעונש, נמצא במצב "תקוע" ולא תתרחש זרימה טובה.
אז אם כל הסימנים מצביעים על כך שאתם מוכנים, אפשר להמשיך בהכנות.
קניות לשבוע הראשון
  1.  אורז מלא מסוגים שונים כמו פרסי מלא, אדום, פרא, בסמטי מלא.
  2. קטניות- לפחות סוג אחד, מומלץ לקנות מס' סוגים כדי שתהיה אפשרות לגוון. דוגמאות- עדשים בצבעים שונים פרט לכתומים, שעועית מאש, שעועית עזוקי, שעועית מצבעים שונים פרט לשעועית לבנה. לא אוכלים בשבוע הראשון כל קטניה פרט לעדשים ושעועית כמפורט.
3. ירקות מסוגים שונים פרט לעגבנייה,פלפל,חציל ותפוח אדמה. מומלץ לגוון משבוע לשבוע.


כדאי להנביט מראש לפחות סוג אחד של קטנייה ולא לחכות לתחילת הניקוי, ההנבטה לפי ההנחיות להנבטת קטניות.
כדאי להפסיק שתיית קפה ו/או משקאות אחרים המכילים קפאין לפחות 3 ימים לפני תחילת הניקוי. איילת, אני מעוניין/ת לשמוע עוד על ניקוי רעלים